Shtëpia / Bota / Tragjike, zjarri në banesë shkrumbon për së gjalli 5 fëmijë të një familjeje

Tragjike, zjarri në banesë shkrumbon për së gjalli 5 fëmijë të një familjeje

Një zjarr në kryeqytetin e Kazakistanit, Astana, la të vdekur pesë fëmijë të një familjeje.

Autoritetet e qytetit thanë të hënën se zjarri ka përfshirë një shtëpi gjatë natës, duke vrarë pesë vajza të moshës midis tre muajshe deri në 13 vjeçe.

Zyrtarët e shërbimit të emergjencës i thanë Radios Evropa e Lirë se zjarri ka shpërthyer gjatë natës kur të dy prindërit e vajzave kanë qenë në punë.

Zjarri është shuar një orë pasi zjarrfikësit kanë marrë një telefonatë nga fqinjët, thanë ata.

Babai dhe nëna e fëmijëve kanë marrë ndihmë nga psikologët, tha zëdhënësja e Departamentit të Emergjencave lokale, Ayagoz Fazylova. Autoritetet po hetojnë shkakun e zjarrit vdekjeprurës.

Shiko dhe këto

Shqiptarë kujdes, ja si do e pësojnë azilkërkuesit mashtrues në Gjermani

Rregullat dhe qasja e re e Gjermanisë ndaj emigrantëve janë sa toleruese aq edhe me …