Shtëpia / Aktualitet / Policia u gjen 45 kg marihuanë, arrestohen dy shqiptarë në Athinë

Policia u gjen 45 kg marihuanë, arrestohen dy shqiptarë në Athinë

Policia greke në Athinë ka arrestuar dy shqiptarë, pas bastisjes së tre banesave në lagjen “Kalithea”.

Blutë helenë arritën të zbulonin një sasi prej 45 kg marihuanë gjatë kontrolleve, ndërsa çuan në pranga dy shqiptarë 35 dhe 45 vjeç dhe një grek 46 vjeç.

Policia ka sekuestruar përveç sasisë prej 45 kg e 753 gram marihuanë, edhe 1.4 gram kokainë, peshore elektronike, 6 celularë dhe 100 euro.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …