Shtëpia / Politika / Protesta e PD shkakton “prerje kokash” në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon…

Protesta e PD shkakton “prerje kokash” në Bashkinë Tiranë, Veliaj shkarkon…

Protesta e opozitës, zhvilluar më 16 shkurt para Kryeministrisë ka shkaktuar “prerje kokash” në Bashkinë e Tiranës, ku Erion Veliaj ka vendosur të shkarkojë nga detyra disa zyrtarë të lartë.

Kryebashkiaku ka shkarkuar sot nënkryetaren Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU. Veç Mesitit, Veliaj ka shkarkuar nga detyra në Bashkinë e Tiranës edhe drejtorin e tregjeve, Sokol Hysa, po ashtu i propozuar nga radhët e PDIU.

#td_uid_1_5c6afe892da76 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/2-9-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6afe892da76 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/Screen-Shot-2019-02-10-at-12.37.16-e-pasdites-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6afe892da76 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/4-2-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6afe892da76 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/3-4-1-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}

Mesiti dhe Hysa mbajtën postet në Bashki, edhe pse koalicioni PDIU-PS i zgjedhjeve të 2015 u prish dhe çamët zyrtarisht iu bashkuan para pak muajsh opozitës së drejtuar nga Lulzim Basha.

Ndërkohë, shkarkimi i tyre është bërë në orët e para të mëngjesit me firmë të Erion Veliajt dhe arsyeja është pjesëmarrja e Mesitit dhe Hysës në protestën e organizuar nga opozita, ku ata janë fotografuar përkrah kreut të PDIU-së, Shpëtim Idrizi.

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …