Shtëpia / Politika / Zv.Kryeministri Braçe zbulon arsyen pse PD dogji mandatet!

Zv.Kryeministri Braçe zbulon arsyen pse PD dogji mandatet!

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot se mori miratimin e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, për djegien e mandateve të deputetëve.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar zëvendës Kryeministri, Erion Braçe, i cili pretendon se zbulon arsyen.

“Pse digjen tani? Sepse nuk i bëjnë më dot asgjë reformës në drejtësi; As SPAK e as Byrosë Kombëtare të Hetimit, as Gjykatës Kushtetuese, as Gjykatës së Lartë, të gjitha në punë shume shpejt! Mekanizmi kushtetues çmonton bllokimin nga Kuvendi. Të parëndësishëm shumë shpejt! Reforma e para, reforma përpara”, thotë Braçe.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Erjon Braçe reagon për kopertinën e Ditës: Ka beteja qe nuk bëhen me telefon, por bëhen me zë dhe publikisht

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erjon Braçe ka reaguar në lidhje me kopertinën e sotme të Ditës …