Shtëpia / Aktualitet / “Call Center” në burgun e Fierit, kapen 20 celularë të fshehur në… (FOTO)

“Call Center” në burgun e Fierit, kapen 20 celularë të fshehur në… (FOTO)

#td_uid_1_5c6c25095bad9 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/b-nhg-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c25095bad9 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/celularet-burg-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c25095bad9 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/cel4-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c25095bad9 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/cel2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c25095bad9 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/cel1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Një kontroll i kryer nga efektivët e institucionit penitenciar të Fierit, ka çuar në zbulimin e 20 telefonave celularë të markave të fundit, që do të tentoheshin të futeshin brenda ambienteve të burgut.

Mësohet se celularët ishin fshehur brenda shtyllave të portave të mini-futbollit. Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve njofton se materialet i kanë kaluar prokurorisë për hetime të mëtejshme.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …