Shtëpia / Horoskopi / Çdo shenjë e Horoskopit ka gurin që e karakterizon atë

Çdo shenjë e Horoskopit ka gurin që e karakterizon atë

Një nga gjërat më zbavitëse, në lidhje me shenjat e horoskopit, është që të kombinojnë gurin e çmuar me secilën prej tyre me një karakteristikë të veçantë. Pra, le të shohim se çfarë minerali i çmuar përputhet me shenjën tuaj të horoskopit.

Dashi: lindur në mes të gjysmës së dytë të marsit dhe prillit të parë, pa dyshim: dashuron rubinët, diamantët, kristalet e shkëmbinjve dhe agat. Me pak fjalë, sende të çmuara, ashtu si ju. Zgjimi i këtyre bizhuterive tregon aktivizmin dhe dëshirën për t’ju ofruar gjithnjë.

Demi: ju jeni më të përkushtuar ndaj familjes. Për ju janë gjithmonë smeraldet dhe malakitët. Si dhe kallaj, e cila tregon dukshëm mundësinë e ndikimit në çështjet familjare.

Binjakët: inteligjenca dhe ndjenja e fortë e kolektivit që ju dallon më së shpeshti shprehen nga karaçi dhe kuarci, të cilat gjithashtu tregojnë një prirje të veçantë për të gjetur përqendrimin.

Gaforrja: ndjeshmëria dhe prirja për të qenë mjaft emocional do të thotë që preferoni gurin e hënës, shumë të përshtatshme për ata që janë në kërkim të dashurisë. Për ata që kanë një marrëdhënie të qëndrueshme tashmë, mbështeten në perlat dhe syrin e maceve, të cilat ndihmojnë për të bërë një marrëdhënie më të qëndrueshme.

Luani: ju jeni aq bujar, diamanti është pra në mesin e bizhuterive që bëjnë më shumë për ju. Gjithashtu qelibari dhe topazi i verdhë pasqyrojnë atë që është fisnikëria juaj e mendjes.

Virgjëresha: ndjenja e detyrës dhe e përgjegjësisë për të cilën je pajisur nuk ka asnjë shenjë tjetër. E shkëlqyeshme për ju është krizoli.

Peshorja: nuk ka asnjë shenjë të zodiakut më të prirur për të arritur harmoninë tuaj. Diamanti është manifestimi i prirjes suaj.

Akrepi: i pamposhtur dhe luftarak, hematiti, koralja e kuqe ju përfaqësojnë ju, në çdo zonë, me ngjyrat e tyre karakteristike të ndritshme.

Shigjetari: edhe ju jeni gjithmonë në vijën e frontit, liderë të lindur. Garnet dhe kallai gjithashtu dinë se si t’ju përfaqësojnë më së miri.

Bricjapi: Besnik ndaj detyrës në të gjitha rrethanat, shpesh mund të merrni drejtimin për të tjerët. Asgjë më mirë se një rubin për ty. Dhe malakiti, nga ana tjetër, mund t’ju japë një nxitje shtesë në shëndet, ashtu si opal.

Ujori: zirkon nuk ka dyshime. Ato do t’ju ndihmojnë në vullnet, frymëzim dhe dashuri.

Peshqit: gjithmonë e dini se si t’i transmetoni energjitë pozitive, si intelektualisht dhe në aspekte të tjera. Perlat duket sikur bizhuteritë bëhen veçanërisht për ju.

Shiko dhe këto

Horoskopi 28 Korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet

Dashi Nervozizmi dhe tensioni do të jenë shenjat dalluese të kësaj të mërkure për ju. …