Shtëpia / Politika / Djegia e mandateve, Basha nis lëvizjet, ja çfarë vendosi

Djegia e mandateve, Basha nis lëvizjet, ja çfarë vendosi

PD nuk do të tërhiqet nga vendimi për djegien e mandateve. Pas konsultimeve një ditë më parë me grupin Parlamentar, kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi edhe një takim me kreun e Këshillit Kombëtar të PD, Bujar Nishani për të diskutuar për këtë temë.

Por burime brenda Partisë Demokratike bëjnë me dije se Basha ka thirrur këtë të martë në 18:00 kryesinë e PD, për të diskutuar propozimin e Bashës për djegie mandatesh.

Ndërkohë që të mërkurën rreth orës 17:00 bëhet e ditur se do të mblidhet Këshilli Kombëtar i PD.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Ambasadorja e SHBA i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në parlament në shtator: PD nuk mund të hajë bar për hir të një deputeti

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e …