Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / FOTOLAJM/ Hipopotami tremb “mbretërit” e xhunglës

FOTOLAJM/ Hipopotami tremb “mbretërit” e xhunglës

Një përballje e pabesueshme e botës së egër është dokumentuar nga aparati i një fotografi në Botsvana. Fotot e tij po bëjnë xhiron e rrjetit, pasi shihet se si “mbretërit” e xhunglës, 3 luanë tremben nga një hipopotam që del nga një pellg me ujë.

Kafsha gjigande ka tmerruar 3 luanët e etur, teksa me nervozitet u shpall atyre një “luftë” për territor.

#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/1-170-780×439-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/2-71-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/3-59-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/5-43-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/6-38-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6c4090ddbcd .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/7-28-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Pas trembi treshen e grabitqarëve të mëdhenj të Afrikës, hipopotami qëndroi buzë lumit duke vazhduar i qetë banjën e diellit në Parkun Kombëtar të Chobes.

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …