Shtëpia / Politika / PD revoltohet pas vendimit të Gjykatës: Rama të tërhiqet zvarrës, njësoj si i ati

PD revoltohet pas vendimit të Gjykatës: Rama të tërhiqet zvarrës, njësoj si i ati

Vendimi i Gjykatës së Tiranës, e cila la në burg 6 prej protestuesve, nuk është pritur mirë nga Partia Demokratike.

Në një reagim për mediat pas vendimit, deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj përdori një gjuhë të rëndë ndaj kryeministrit Edi Rama.

Alibeaj deklaroi se Rama duhet të tërhiqet zvarrë, njësoj si i ati.

“Ai njeri duhet tërhequr zvarrë si u tërhoq i ati i vet”, theksoi Alibeaj.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Erjon Braçe reagon për kopertinën e Ditës: Ka beteja qe nuk bëhen me telefon, por bëhen me zë dhe publikisht

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erjon Braçe ka reaguar në lidhje me kopertinën e sotme të Ditës …