Shtëpia / Aktualitet / Protesta e PD-së, lihen në burg 6 protestues, mes tyre edhe Florenc Hoxha

Protesta e PD-së, lihen në burg 6 protestues, mes tyre edhe Florenc Hoxha

Gjykata e Tiranës ka caktuar masat e sigurisë për 19 të ndaluarit e protestës së 16 shkurtit. Gjykata ka vendosur arrest me burg për 6 prej të arrestuarave. Edhe ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha mbetet në burg

Vendimi

Florenc Hoxha, arrest me burg

Emanuel Nallbani, arrest shtëpie

Naim Haxhiu, arrest shtëpie

Andon Gjini, arrest shtëpie

Resul Daci, arrest burg

Suzana Dimushi, detyrim paraqitje

David Linati, arrest shtëpie

Hasan Jakupi, arrest me burg

Ilir Hamedini, arrest ne burg

Festim Taku, arrest shtëpie

Sajmir Rexhepi, arrest me burg

Mitat Fieraku, detyrim paraqitje

Lefter Jakupi, detyrim paraqitje

Pellumb  Shelna, detyrim paraqitje

Veljon Dine, arrest shtëpie

Ndue Tuci arrest shtëpie

Shpresa Lini, detyrim paraqitje

Të arrestuarit akuzohen për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Goditje për shkak të detyrës”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …