Shtëpia / Politika / Rama shkon në Pukë, lezhjanët i bllokojnë rrugën

Rama shkon në Pukë, lezhjanët i bllokojnë rrugën

Kryeministri Edi Rama parashikohet që sot të udhëtojë drejt Pukës, por është përballur me pengesën e dhjetërave qytetarë, të cilët i kanë dalë përpara.Në shenjë proteste ata kanë bllokuar superstradën. Protestuesit  pretendojnë se Kryeministri i ka keq qeverisur.

Kjo është protesta e parë, që pason atë masiven e 16 shkurtit, kur protestuesit e thërritur nga opozita e bashkuar qëndruan mbi 5 orë para zyrës së Ramës me thirrje për largimin e tij.

Shiko dhe këto

Erjon Braçe reagon për kopertinën e Ditës: Ka beteja qe nuk bëhen me telefon, por bëhen me zë dhe publikisht

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erjon Braçe ka reaguar në lidhje me kopertinën e sotme të Ditës …