Shtëpia / Politika / Të arrestuarve të PD-së nuk u trembet syri, “përshëndesin” Ramën nga Gjykata (Video)

Të arrestuarve të PD-së nuk u trembet syri, “përshëndesin” Ramën nga Gjykata (Video)

Deputeti demokrat, Ervin Salianji ka postuar një video në Facebook, ku shfaqen të arrestuarit e protestës së PD-së duke thirrur në kor “Rama ik”.

“Përshëndetje nga gjykata! Kudo, në këmbë për Shqipërinë”, shkruan Salianji, teksa bashkëngjit edhe videon me një fragment të asaj që ndodhi sot në seancën e gjyqit.

Mësohet se Prokuroria ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 14 prej të arrestuarve, për tre prej tyre ka kërkuar masën “detyrim paraqitje”, ndërsa ka kërkuar “arrest shtëpie për njërin prej tyre.

https://connect.facebook.net/de_DE/sdk.js#xfbml=1&version=v3.2

Përshëndetje nga gjykata! Kudo, në këmbë për Shqipërinë 🇦🇱

Gepostet von Ervin Salianji am Dienstag, 19. Februar 2019

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Ambasadorja e SHBA i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në parlament në shtator: PD nuk mund të hajë bar për hir të një deputeti

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e …