Shtëpia / Politika / Basha jep dorëheqjen, thirrja: Nuk ka kthim pas

Basha jep dorëheqjen, thirrja: Nuk ka kthim pas

Pas deputetëve të tij, edhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dha dorëheqjen nga mandati i deputetit në mbrëmjen e sotme. Pas vendimit unanim të Këshillit Kombëtar për të djegur mandatet e deputetit, kreu i partisë më të madhe opozitare nuk vonoi të hidhte hapin e radhës. Me dorëheqjen nga mandati i deputetit, kryetari Basha fton qytetarët në protestë nesër në orën 10.00, para Parlamentit.

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …