Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Ditëlindja ndryshe, deputeti socialist mbjell pemë për të birin

Ditëlindja ndryshe, deputeti socialist mbjell pemë për të birin

Jo vetëm artistët dhe njerëzit e njohur të ekranit kane përqafuar nismën e kryebashkiakut Veliaj për mbjelljen e pemëve në kryeqytet, por edhe mjaft politikanë.

Deputeti socialist Ervin Bushati zgjodhi që ta festojë ndryshe 7- vjetorin e lindjes së djalit të tij Fredit. Ai iu bashkua thirrjes së kryebashkiakut Erion Veliaj dhe në këtë përvjetor mbollën së bashku 3 pemë në kodrat e Parkut të Liqenit Artificial.

“Je njësh o Fred Bushati. Gëzuar ditëlindjen e 7-të dhe faleminderit për pemët e bukura që na dhurove për vete dhe dy vëllezërit e vegjël buzë liqenit të Farkës. Edhe 100 lali vogël’’, shkruan Veliaj.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …