Shtëpia / Politika / Ekonomi: Nuk e lëshojmë Kryeministrin, me opozitën marrëveshja nuk funksinoi

Ekonomi: Nuk e lëshojmë Kryeministrin, me opozitën marrëveshja nuk funksinoi

Deputetja e PS-së, Milva Ekonomi e ftuar në “Arena” në Ora News, tha se mazhoranca nuk është e gatshme të lëshojë postin e kryeministrin.

 

Pjesë nga diskutimi:

Ekonomi: Ne nuk jemi fare të gatshëm të lëshojmë Kryeministrin sepse nuk ka pse të lëshohet Kryeministri. Nëse e kaluam një herë një marrëveshje me kryetarin e opozitës dhe hoqëm nga ca gjëra dhe u dhamë atyre mundësinë për të pranuar zgjedhjet legjitime, nuk besojmë se do të funksionojë sot. Ne jemi gati të ulemi të diskutojmë për Kodin zgjedhor, për çështje që kanë të bëjnë me integrimin evropian. Paketa e integrimit është shumë e rëndësishme edhe për disa parlamentarë, edhe për pos qëndrimit politik.

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …