Shtëpia / Politika / Kryemadhi: Sali Berisha është për t’u adhuruar

Kryemadhi: Sali Berisha është për t’u adhuruar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “360 gradë”, shprehu vlerësimet e saj për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Kryemadhi tha se Berisha ka një energji që pak njerëz e zotërojnë dhe për këtë është për t’u adhuruar.

“Berisha është për tu adhuruar për energjinë që ka.  Ka një energji të jashtëzakonshme. Sigurisht që doktori prodhon më shumë lajm seç prodhojmë ne të tjerët. Ne kishim një marrëveshje. Duhej të ishim shumë të rezervuar në deklaratat tona si kryetar partish dhe doktori është zgjedhje tjetër. Nuk mund të thuash që nuk e suportojnë. Ndjejnë adhurim. Si për Ilir Metën. Unë vij këtu dhe ju më pyesni për atë”, deklaroi ajo.

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …