Shtëpia / Politika / “Mandatet”, ambasadorja e Gjermanisë takon Monika Kryemadhin

“Mandatet”, ambasadorja e Gjermanisë takon Monika Kryemadhin

Vetëm pak kohë pasi mbylli takimin me kreun e PD-së, Lulzim Basha, ambasadorja e Gjermanisë Susanne Schützka nisur një takim me kryetaren e LSI-se, Monika Kryemadhi.

Ky takim vjen pas vendimit të marrë më herët nga opozita dhe aleatët e saj për djegien e mandateve dhe vetem nje dite para protestes se paralajmeruar te opozites se bashkuar para Parlamentit, ne vijim te protestes masive te 16 shkurtit para Kryeministrise.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …