Shtëpia / Aktualitet / Një shpërthim i fuqishëm trondit qytetin e Elbasanit

Një shpërthim i fuqishëm trondit qytetin e Elbasanit

Foto ilustruese

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur rreth orës 12:10 në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit.

Ende janë të paqarta shkaqet e ngjarjes, por mësohet se shpërthimi ka ndodhur në oborrin e një banese në ndërtim.

Paraprakisht dyshohet se ka shpërthyer një sai e madhe municionesh që ishte fshehur në një masiv me shkurre.

Forca të shumta policie dhe zjarrfikësja ndodhen në vendngjarje dhe kanë vendosur nën kontroll situatën.

Në përditësim…

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …