Shtëpia / Politika / Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba

Protesta e opozitës, Kuvendi rrethohet me tela me gjemba

Pavarësisht anulimit të seancës së Kuvendit, protesta nesër do të mbahet. E vetmja masë e dukshme deri në mbrëmjen e së mërkurës ishte një brez me tela me gjemba rreth 1 metër gjatësi që do të vendoset në të gjithë perimetrin e sallës së Kuvendit.

Policia, Garda dhe RENEA janë nga sot në shërbim të përforcuar. I gjithë perimetri i Parlamentit dhe përpara Kryeministrisë do të rrethohet nga një kordon me policë. Janë rreth 1600 forca policore të angazhuara për protestën e nesërme të opozitës./Top Channel

Shiko dhe këto

Ambasadorja e SHBA i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në parlament në shtator: PD nuk mund të hajë bar për hir të një deputeti

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e …