Shtëpia / Sport / Reali kërkon t’i rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Reali kërkon t’i rrëmbejë Benficas talentin 18-vjeçar

Futbolli portugez po njeh një brez të ri me talente dhe një prej tyre konsiderohet si Ronaldo i ardhshëm. Bëhet fjalë për 18-vjeçarin Jota të Benficës, i cili ka një klauzolë largimi 30 milionë euro dhe menjëherë Real Madridi është hedhur në sulm duke ofruar 18 milionë euro, por që është refuzuar.

Jota është shpallur kampion Europe me Portugalinë U-19, ku u shpall lojtari dhe golashënuesi më i mire i turneut, ndërsa këtë vit po integrohet në ekipin e pare të Benficas. Drejtuesit e klubit portugez kanë nisur bisedimet me lojtarin për rinovimin e kontratës me synim për të rritur klauzolën në 80 milionë euro.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …