Shtëpia / Politika / Të gjithë me duart lart në PD, për të firmosur djegien e mandateve (Foto)

Të gjithë me duart lart në PD, për të firmosur djegien e mandateve (Foto)

Të gjithë me duart lart. Ky është momenti kur anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së votojnë pro djegies së mandateve parlamentare. Ndërkohë kryetari i PD-së shihet në podium duke folur.

Vendimi i Këshillit erdhi në një atmosferë të ndezur para selisë së PD, ku mbështetës të shumtë ishin mbledhur dhe me thirrjet e tyre kërkonin djegien e mandateve.

Më pas deputetët e Partisë Demokratike firmosën pas votimit nga Këshilli Kombëtar dorëheqjen e tyre duke numëruar dhe arsyet që çuan në këtë vendim.

Shiko dhe këto

Erjon Braçe reagon për kopertinën e Ditës: Ka beteja qe nuk bëhen me telefon, por bëhen me zë dhe publikisht

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erjon Braçe ka reaguar në lidhje me kopertinën e sotme të Ditës …