Shtëpia / Politika / Basha dhe Kryemadhi dorëzojnë mandatet tek Kryesia e Kuvendit

Basha dhe Kryemadhi dorëzojnë mandatet tek Kryesia e Kuvendit

Kreu i PD-së Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kanë hyrë në ambientet e Kryesisë së Kuvendit dhe kanë dalë andej 20 minuta pasi kanë dorëzuar mandatin e tyre parlamentar.

Ndërkohë, që ka zgjatur rreth 2 orë, me thirrje të forta “Rama ik”, protesta masive e thirrur nga opozita e bashkuar para Kuvendit të Shqipërisë. Para tij,  fjalën e kanë marrë me radhë deputetë të opozitës, e mandej edhe kreu i LSI dhe në fund kryedemokrati Basha, ka njoftuar spostimin e protestës.

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …