Shtëpia / Politika / Basha para Parlamentit: Sot është dita e parë e betejës!

Basha para Parlamentit: Sot është dita e parë e betejës!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është nisur drejt sheshit para Parlamentit, ku pritet të zhvillohet protesta e opozitës.

Basha shoqërohet nga qindra manifestues dhe më herët ka thënë se Parlamenti ka rënë dhe shteti nuk ekziston.

“Kemi dalë për të ardhmen e këtij vendi në protestë, kjo e ardhshme s’mund t’i takojë kriminelëve të lidhur me pushtetin, Bajrave, Tahirëve, oligarkëve, por është e ardhmja e qytetarëve shqiptarë, sot është dita e parë e kësaj beteje, i bindemi urdhrit të sovranit, kundër oligarkëve që punojnë për veten dhe klientët e tyre”.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Erjon Braçe reagon për kopertinën e Ditës: Ka beteja qe nuk bëhen me telefon, por bëhen me zë dhe publikisht

Zëvendëskryeministri i Shqipërisë Erjon Braçe ka reaguar në lidhje me kopertinën e sotme të Ditës …