Shtëpia / Politika / Berisha mbetet pa mbrojtje, Garda tërheq oficerët

Berisha mbetet pa mbrojtje, Garda tërheq oficerët

Pas protestës së 16 shkurtit Garda e Republikës  ka vendosur që ish-kryeministrit Sali Berisha t’i heqë mbrojtjen ligjore që e ka gëzuar prej disa vitesh për shkak të funksioneve zyrtare.

Nga ana e saj Garda pretendon se ish-Kryeministrit Berisha i ka  përfunduar afati për mbrojtjen. Kjo  ishte dhe arsyeja, por që koha përkon me protestën e 16 shkurtit.

Shiko dhe këto

Ambasadorja e SHBA i kërkon Bashës që Berisha të mos jetë në parlament në shtator: PD nuk mund të hajë bar për hir të një deputeti

Ambasadorja amerikane në Tiranë ka folur për mediat pas takimit që zhvilloi me kreun e …