Shtëpia / Politika / Demokratët protestojnë të “lirë”: Rama iku, Rama vdiq

Demokratët protestojnë të “lirë”: Rama iku, Rama vdiq

Protestues të opozitës së bashkuar kanë nisur protestën para Parlamentit të Shqipërisë.

Protesta e tyre nisi me shpërndarjen e luleve dhe ndezjen e qirinjve në formë simbolike.
Ata u dëgjuan teksa thërrisnin: “Rama iku, Rama vdiq”.

Më herët Basha deklaroi se mandatet e opozitës do t’i dorëzohen sot popullit.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …