Shtëpia / Show Bizz / Dua Lipa çmend serbët, në “Brit Awards” me fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës (Foto)

Dua Lipa çmend serbët, në “Brit Awards” me fustan me ngjyrat e flamurit të Kosovës (Foto)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa po korr suksese të njëpasnjëshme. Mbrëmë, Dua është shpërblyer me çmim në “Brit Awards 2019”, bashkë me Calvin Harris.

Kënga “One Kiss”, e Dua Lipës në duet me Calvin Harris u zgjodh “Kënga më e mirë e vitit”.

Dua u ngjit në skenë për ta kënduar ‘live’ këtë këngë, pak para se të merrte çmimin, i cili vjen pas dy çmimeve ‘Grammy’ që ajo mori javën e kaluar.

Por ajo çfarë ka rënë në sy ishte fakti se këngëtarja shqiptare është veshur me ngjyrat e flamurit të Kosovës, verdhë e blu. Dua ka veshur një fustan blu, në të cilin shihen yje,. Këtë veshje ajo e ka kombinuar me këpucët e verdha.

#td_uid_1_5c6eb0c1cb525 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/10073048-6727209-image-a-148_1550705734939-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6eb0c1cb525 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/10072894-6727209-Winning_The_beauty_had_been_nominated_for_a_total_of_four_awards-a-1_1550737920221-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6eb0c1cb525 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/10072880-6727209-image-a-146_1550705721496-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6eb0c1cb525 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/0_Screen-Shot-2019-02-20-at-213610-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6eb0c1cb525 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/10073046-6727209-image-a-149_1550705740815-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Almeda Abazi merr dhuratën super luksoze nga aktori i famshëm turk (FOTO)

Almeda Abazi dhe Tolgahan Sayisman janë një ndër çiftet më të komentuar në mediat shqiptare …