Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / E frikshme, pitoni varet mbi shtyllë duke ngrënë zogun (Video)

E frikshme, pitoni varet mbi shtyllë duke ngrënë zogun (Video)

Një piton me gjatësi prej tre metrash është kapur duke ngrënë në majë të shtyllës një zog me përmasa të mëdha. Pronarët e shtëpive realizuan videon tronditëse pasi vunë re incidentin në Kingscliff të Australisë.

Gjarpri shihet duke përdorur dhëmbët e tij për të kapur kokën e zogut ndërsa varet në ajër. Pitoni pastaj tregon dominimin e tij dhe siguron kontrollin duke e mbështjellë me forcë trupin e tij rreth zogut.

Pronari i shtëpisë e ndau videon në grupin e Facebook Kingscliff Happenings të mërkurën dhe shkroi: “kurrë nuk e kam parë këtë më parë”.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=7P9nQYks9Dw?feature=oembed&w=640&h=360]

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …