Shtëpia / Politika / “Ik o dallkauk, o 99- ç”, mesazhi i Shpëtim Idrizit pë Ramën

“Ik o dallkauk, o 99- ç”, mesazhi i Shpëtim Idrizit pë Ramën

Nga protesta para parlamentit ka folur edhe kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, i cili bën apel kryeministrit Edi Rama që të largohet.

“Jemi ngritur për të rrëzuar diktaturën mavi. Jam sot këtu për ti thënë dallkaukut të përparimit hapi rrugë shqiptarëve dhe zgjedhjeve të lira, sepse shqiptarët do ta marrin fatin në dorë. Sot ka ardhur dita të ikësh ti sepse ndryshme shqiptarët, demokratët janë të gatshëm siç larguan diktaturën do bëjnë çdo ditë 20 shkurtin për ti sjellë liri shqipërisë. O 99-ç hapi rrugë demokracisë.”

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …