Shtëpia / Politika / Ish-agjenti i FBI-së: Berisha ndikohet nga Putin, Shqipëria dhe Kosova në rrezik

Ish-agjenti i FBI-së: Berisha ndikohet nga Putin, Shqipëria dhe Kosova në rrezik

Ish-agjenti i FBI-së, Mark Rossini ka komentuar protestën e opozitës në vendin tonë. Nëpërmjet një postimi në Twitter, Rossini e cilëson këtë protestë si të ndikuar nga rusët, duke akuzuar për këtë drejtpërdrejt ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Në Shqipëri po zhvillohen protesta, të thirrura nga Sali Berisha, i cili është nën ndikimin e rusëve.

Ai dhe familja e tij e kanë humbur pushtetin. Nëse Sali Berisha merr pushtetin, Putin do arrijë të depërtojnë në Kosovë dhe Shqipëri.

Kjo i hap rrugë Putin të ketë qasje mikpritëse në portin e Adriatikut”, shkruan Rossini.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

FOTO: “Ia derdh plumbin në gojë nëse Berisha tradhëton Amerikën…” Disa detaje nga historia e Berishës, Hajdarit dhe Kadaresë në SHBA në 1991

  Robert Papa ishte gazetar i njohur afër PD në vitet ’90. Në një rrëfim …