Shtëpia / Politika / Nuk pranoi të lërë mandatin, Kryemadhi kunja Lefter Kokës: Jemi në demokraci

Nuk pranoi të lërë mandatin, Kryemadhi kunja Lefter Kokës: Jemi në demokraci

Monika Kryemadhi ka komentuar për herë të parë refuzimin e deputetit të LSI-së, Lefter Koka për lënien e mandatit.

Në një prononcim për mediat, ajo me qetësi tha se kjo është e drejta e tij, pa dhënë shumë detaje.

“Është zgjedhja e tij, prandaj kërkojmë demokraci. Në demokraci çdo njeri ka të drejtë të bëjë atë që do”, deklaroi Kryemadhi.

Lidhur me protestën e sotme, Kryemadhi tha se e vetmja dhunë që po ushtrohet është ajo nga qeveria.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …