Shtëpia / Politika / Protesta e opozitës, Braçe: Kujdes kur flisni në emër të Zotit

Protesta e opozitës, Braçe: Kujdes kur flisni në emër të Zotit

Zv/kryeministri, Erion Braçe ka reaguar sërish përmes rrjeteve sociale në lidhje me protestën e opozitës. Duke iu referuar deklaratave të deputetëve të opozitës në emër të Zotit Brace shkruan se kur flitet në emër të tij, duhet pasur kujdes me fjalorin

Postimi i Braçes

“Edhe nje here #PerZOTIN! Tani qe flisni ne emer te #Zotit, duhet edhe te beni kujdes me fjalorin; #NUKESHTEFJALORIIZOTITKY #ZotiNukRruan! Zoti edukon me shembullin e tij prej modesti te jashtezakonshem, besimtaret, po po besimtaret; Ai i ruan! #NUKIRRUAN! Per te #RRUJT, Rruajne ata qe vjedhin,

#JoZoti! Kur nuk ben nje diference te tille, mbetesh keshtu sic pershkruan #PAPAFRANCESKU” shkruan zv/kryeministri Brace.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

FOTO: “Ia derdh plumbin në gojë nëse Berisha tradhëton Amerikën…” Disa detaje nga historia e Berishës, Hajdarit dhe Kadaresë në SHBA në 1991

  Robert Papa ishte gazetar i njohur afër PD në vitet ’90. Në një rrëfim …