Shtëpia / Aktualitet / Protesta e opozitës nis me lule për policinë dhe qirinj

Protesta e opozitës nis me lule për policinë dhe qirinj

Ka nisur protesta e sotme e opozitës, e udhëhequr nga kryedemokrati Lulzim Basha dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Por mbështetës të opozitës, kanë dhuruar lule për policinë e vendosur si “gardh” në hyrje të Parlamentit.

Po ashtu ata kanë ndezur disa qirinj në kujtim “të parlamentit të vdekur”. Disa të rinj mbajnë në krahë shirit të bardhë, si shenjë paqe për protestën.

Protesta e sotme vjen vetëm pak orë pasi deputetët demokratë dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim, hoqën dorë nga mandatet parlamentare.

Ndërkohë seanca parlamentare e ditës së sotme u shty nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi, me synim shmangien e çdo incidenti të mundshëm.

Sakaq Policia e Shtetit deklaroi se nga informacionet e mbledhura nga shërbimet përkatëse, ka të dhëna për nxitje të dhunës dhe organizime me natyrë kriminale.

Po ashtu deklarohet se synohet hyrja me forcë në sallën e Parlamentit, duke ushtruar dhunë mbi personelin që ka detyrimin ligjor të sigurojë mbrojtjen e institucionit themelor të demokracisë.

#td_uid_1_5c6e738f2fc13 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/lule-1-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6e738f2fc13 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/lule-2-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6e738f2fc13 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/lule-3-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6e738f2fc13 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/lule-4-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c6e738f2fc13 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/lule-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …