Shtëpia / Aktualitet / Protesta e opozitës, priten tensione. Policia rrethon godinën e Parlamentit (Foto)

Protesta e opozitës, priten tensione. Policia rrethon godinën e Parlamentit (Foto)

Policia e Shtetit ka shtuar masat e sigurisë për të mbrojtur godinën e Kuvendit nga protestuesit e opozitës së bashkuar. Një ditë më parë, në një deklaratë për shtyp, policia tha se protestuesit do të tentojnë të mësyjnë në sallën e Parlamentit, ku pritej të zhvillohej seanca e përjavshme.

Për shkak të dhunës që pritet të ndodhë në protestën e sotme, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi anuloi seancën. Pavarësisht policia mbrëmjen e djeshme ka përgatitur planin e masave, duke rrethuar me tel me gjemba godinën. Paraditen e sotme forca të shumta policie kan ëbërë kordon rreth Parlamentit.

#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/8d607a90-6091-4fbc-af9f-679df230ca06-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/0124e4bc-4b96-4c78-bb71-9a467dd11309-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/411b163f-d834-4f0d-a6a4-62931a0495a2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/0045949b-1aea-49e5-8ea5-3820b11a0ffe-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/aec5e7d8-bb03-426f-b9ee-574d2d70c33f-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/bf6c2387-f822-4704-bb10-ce0d2e412ebf-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_2_5c6e738f35e48 .td-doubleSlider-2 .td-item7 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/d9b7aa92-1cdd-4b59-abab-3397cbeddacd-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …