Shtëpia / Politika / Basha “arratiset” në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)

Basha “arratiset” në Vjenë bashkë me djalin e Sali Berishës (Foto)

Kreu demokrat Lulzim Basha është nisur drejt Vjenës, ku do të ketë një takim me asamblenë parlamentare të OSBE-së.

Basha pritet të takohet me Presidentin e Asamblesë Parlamentare e OSBE George Tsereteli dhe Sekretarin e Përgjithshëm.

Basha është fotografuar në aeroport me Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Berisha. Aata do të udhëtojnë në të njëjtin avion për në kryeqytetin austriak.

Mësohet se më pas Basha do të kthehet në Shqipëri bashkë me Fatmir Mediun dhe Nard Ndokën në Shqipëri.

Pas kthimit të tyre në Shqipëri, Mediu dhe Ndoka do të firmosin edhe lënien e mandatit të deputetit.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …