Shtëpia / Politika / Basha: Protesta në gjithë vendin për largimin e Maduros së Ballkanit

Basha: Protesta në gjithë vendin për largimin e Maduros së Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha tha se bashkë me qytetarët shqiptarë, ai dot ë punojë që ta bëjë Shqipërinë një vend më të mirë.

Ai e bëri të qartë se vendimi i parë i i kryesisë së PD ishin protestat në të gjithë vendin.

“Do përcaktojmë një kalendar protestash popullore në gjithë vendin dhe në Tiranë, ku do marim vendimet përkatëse për të larguar Maduron e Ballkanit nga regjimi i vendit. Është marrë vendim në lidhje me shtabet, që në bashkëpunim me partitë e tjera të opozitës së bashkuar, të nisim për protesta mbarëpopullore të fuqishme në mbarë vendin, – tha Basha. – Kryesia ka nisur edhe shpalosjen e programit ekonomik, si dhe vizionin e PD për çdo kategori për qytetarët shqiptarë, që t’i japim vendit vizionin tonë për të ardhmen europiane. Do ketë një tur protestash me një tur shprese për Shqipërinë. Gjithçka, në funksion të vizionit tonë për zgjedhje të parakohshme”.

Gazeta Shqip

 

Shiko dhe këto

“Ballkani i Hapur”, SHBA: Kosova t’i qaset me mendje të hapur integrimit rajonal ekonomik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës thonë se mbështesin përpjekjet e Ballkanit Perëndimor për të forcuar …