Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Berisha ironi me pikturat e Ramës: Bën shkarravina dhe mendon…

Berisha ironi me pikturat e Ramës: Bën shkarravina dhe mendon…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ironizuar ekspozitat e Edi Ramës, duke thënë se ai bën shkarravina në galeritë më të shtrenjta të botës.

“Dënoj gjendjen e mjeruar, asgjësimin që i bëri shkarravitësi i droguar, pikturës shqiptare.  Siç e shihni, nuk ka më ekspozita.  Ekziston  një galeri, e cila mund të bëjë çdo gjë tjetër, por nuk guxon që të hapë ekspozitë të një piktori sepse shkarravitësi mendon në paranojën e tij se shkarravinat e tij, që në fakt janë anti-art, do t’i paraqesë për art dhe nuk mund të konkurrohen. Por çdo gjë ka një fund dhe ky fund është  i afërt”, ironizoi Berisha.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …