Shtëpia / Aktualitet / Mashtrimi me TVSH-në, arrestohet një administrator

Mashtrimi me TVSH-në, arrestohet një administrator

Prokuroria e Tiranës ka prerë 4 fletë arreste, në kuadër të hetimeve për dosjen e mashtrimit me TVSH-në, të disa bizneseve fiktive. Disa javë më parë, në prangat e policisë përfunduan 25 administratorë të disa bizneseve fiktive.

Por nga hetimet e prokurorisë, rezultoi se pjesë e skemës janë edhe persona të tjerë, për të cilët u kryen verifikime. Ndërkohë, Gjykata e Tiranës ka dhënë arrest në burg në mungesë për 4 administrator, vetëm njëri prej tyre është arrestuar Xhon Lama.

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …