Shtëpia / Politika / Rama-studentëve: Sa kazanë duhen për të punësuar gjithë këta gazetarë?

Rama-studentëve: Sa kazanë duhen për të punësuar gjithë këta gazetarë?

Mllefi i kryeministrit Edi Rama ndaj medias duket se nuk ka fund. Gjatë një takimi me studentët në Gjirokastër, ai tha se gazetaria është një profesion që nuk ofron mundësi punësimi.

Ai iu referua rastit të Universitetit të Elbasanit, ku vetëm në vitin e parë të tij janë 100 studentë që studiojnë për gazetari.

Rama ngriti pyetjen sa kazanë duhen për të punësuar gjithë ata?! Ai la të kuptohet se mundësia e punësimit është gati zero, duke sulmuar edhe njëherë median.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …