Shtëpia / Politika / Vasili: Të hetohet Rama dhe SHISH. Puç  antikushtetues ndaj qytetarëve

Vasili: Të hetohet Rama dhe SHISH. Puç  antikushtetues ndaj qytetarëve

gazKreu i grupit Parlamentar i LSI Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat, akuzoi kryeministrin e vendit se u bë pjesë e një puçi anti-kushtetues ndaj qytetarëve.  Vaili tha se duhet të hetohet për informacionet e manipuluara kur tha se në protestë do kishte dhunë. Gjithashtu Vasili ka hedhur akuza ndaj AKEP, e cila bllokoi sinjalin e telefonave pranë vendit ku po zhvillohet

“U ndërpre dhe linja telefonike për të lënë organizatorët pa mundësi komunikimi dhe që protesta të degradonte. Opozita kishte marrë masa për të mbajtur në kontroll të plotë mbarëvajtjen e protestës dhe hodhi poshtë këtë puc të turpshëm. Të hetohet për informacionet e manipuluara se do kishte dhunë”, deklaroi Vasili.

“Dje kryeministri, kreu i Kuvendit dhe SHISH u bënë pjesë të një puci të vërtetë anti- kushtetues të qytetareve. Kryeministri deklaroi në “Rai Uno”,  se do ndodhin kate të turpshëm ndaj parlamentit dhe thoshte se opozita do dhunojë parlamentin sipas gjoja shërbimeve inteligjente”, tha ai.

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …