Shtëpia / Aktualitet / Vrasja e biznesmenit grek, fotot e bandës me shqiptarë

Vrasja e biznesmenit grek, fotot e bandës me shqiptarë

Policia greke ka publikuar fotot dhe të dhënat e bandës së hajdutëve, mes të cilëve dhe kriminelit që vrau biznesmenin grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 prill 2018, gjatë vjedhjes së shtëpisë së tij në Kissifia. Të arrestuarit janë 8 shqiptarë dhe një femër rumune, siç shkruan sot gazeta greke Protothema.

Të dhënat e tyre do jenë publike për 6 muaj, duke u bërë thirrje gjithë dëshmitarëve apo sa kanë rënë pre e bandës të plotësojnë dosjen ligjore kundër tyre.

Personi që ka ekzekutuar biznesmenin dyshohet të jetë shqiptari Genc Pepa, i cili u largua nga Greqia ditën që kryen krimin.

Operacioni për arrestimin e tij dhe anëtarëve të tjerë të bandës u kodua me emrin “Derri i egër” pikërisht për shkak të dobësisë që kishte Pepa për gjuetinë e derrave të egër.

Mediat greke madje shkruajnë se kanë qenë disa foto të publikuara prej tij në në “Facebook” që kanë lehtësuar punën e policisë për identifikimin e tij dhe të bandës së hajdutëve. Teksa vriste një derr të egër, Pepa kishte postuar në foto edhe pistoletën, e njejta armë me të cilën qëlloi më pas biznesmenin Alexandros Stamatiadis.

#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ge-3-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-1-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-2-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-4-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-5-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-6-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item7 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-7-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item8 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-8-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item9 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-9-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item10 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-10-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item11 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-11-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item12 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-12-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item13 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-13-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item14 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-14-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item15 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-15-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c702c9d2f373 .td-doubleSlider-2 .td-item16 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/ger-3-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …