Shtëpia / Sociale / Akuza për plagjiaturë/ Argita Berisha fshin doktoraturën dhe padit Taulant Mukën

Akuza për plagjiaturë/ Argita Berisha fshin doktoraturën dhe padit Taulant Mukën

Një ditë më parë, ish-zëvendësministri i Arsimit Taulant Muka akuzoi Argita Berishën (Malltezi) për plagjiaturë, duke dhënë edhe fakte që vërtetonin akuzat e tij. Mirëpo, kjo ka sjellë edhe reagimin e vajzës së ish-kryeministrit, e cila ka vendosur që të padisë Taulant Mukën për shpifje.

Në një postim në Facebook, ish-zëvendësministri shprehet i gatshëm të përballet me të në gjyq, madje jep të dhëna të tjera, të cilat sipas tij tregojnë se Argita Berisha ka fshirë materialet.

Postimi i Taulant Mukës

Do me hedhi ne gjyq se tregova plagjiaturen! Bujrum znj. Malltezi- mezi po pres! Ne fakt gjyqin duhet ta kesh ndaj kolegeve te tua ne rast se ta kane vene emrin gabimisht, jo ndaj meje. Por shume mire, ne kete menyre do kemi mundesi ti shkojme problemit thellesisht- se nuk jane vetem keto dy raste.

Interesante qe CV-juaj u fshi nga Faqja online e Fakultetit. Edhe Revista i ka hequr te gjitha numrat nga faqja online. Po pa problem, i kam te gjitha te regjistruara dhe faktuara.

#td_uid_1_5c7198e5e9943 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/52548571_10214439307872322_397243857374281728_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c7198e5e9943 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/52544893_10214439307992325_2582675877896650752_n-80×60.jpg) 0 0 no-repeat;
}

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Debati për fidanishten e UBT, Rama si Veliaj: Shkolla “Nënë Tereza” do bëhet!

Kryeministri Edi Rama i ka shprehur mbështetjen kreut të Bashkisë Erjon Veliaj për ndërtimin e …