Shtëpia / Politika / Djegia e mandateve, Basha merr një tjetër hap të rëndësishëm

Djegia e mandateve, Basha merr një tjetër hap të rëndësishëm

Lulzim Basha ka ndërmarrë hapin e radhës pas djegies së mandateve. Mësohet se lideri demokrat ka mbledhur në selinë e PD Kolegjin e kryetarëve për të vendosur dhe diskutuar se cilat do të jenë vendimet e radhës së opozitës dhe çfarë do të ndodhë me protestat.

Mësohet se në këtë mbledhje janë të gjithë kryetarët e selisë së PD nëpër rrethe.

Kryedemokrati ka paralajmëruar se protestat do të vazhdojnë dhe se synohet që të përhapen edhe në rrethe.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

FOTO: “Ia derdh plumbin në gojë nëse Berisha tradhëton Amerikën…” Disa detaje nga historia e Berishës, Hajdarit dhe Kadaresë në SHBA në 1991

  Robert Papa ishte gazetar i njohur afër PD në vitet ’90. Në një rrëfim …