Shtëpia / Aktualitet / Era e fortë përmbys kamionët (Foto)

Era e fortë përmbys kamionët (Foto)

Erërat e forta sollën probleme të shumta në Lezhë. Një kamion i ngarkuar me polisterol u përmbys në rrugë mbi urën e Lumit Mat. Fatmirësisht, nuk pati pasoja në njerëz.

Nga erërat e fuqishme pati edhe dëme të tjera në tabela dhe pemë gjatë autostradës Lezhë-Milot. Një familje e përbërë nga 8 anëtarë ka shpëtuar mrekullisht në Lezhë pasi era u ka prishur çatinë ndërsa ata po flinin. Ndërkohë, si pasojë e motit të keq ka probleme të furnizimit me energji elektrike në shumë zona të Lezhës.

#td_uid_1_5c71365134ed8 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/trajleri-rrezuar-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c71365134ed8 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/kamioni-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c71365134ed8 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/kamioni-rrezuar-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c71365134ed8 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/trajleri-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5c71365134ed8 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/02/trajleri-lezhe-80×60.png) 0 0 no-repeat;
}

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …