Shtëpia / Sport / Kelmendi nuk ndalet së fituari medalje të arta

Kelmendi nuk ndalet së fituari medalje të arta

Xhudistja nga Kosova, Majlinda Kelmendi, ka fituar edhe një medalje të artë në Duseldorf të Gjermanisë.

Kelmendi ka mposhtur me ippon kundërshtaren nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasure.

Lajmin për fitoren e Kelmendit e ka bërë të ditur trajneri i xhudos, Driton Kuka në një postim në rrjetin social, Facebook. “E artë!”, ka shkruar mes tjerash Kuka në Facebook.

 

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …