Shtëpia / Ndryshe / Kuriozitete / Krijesa me trup peshku dhe nofull krokodili tremb Kinën (Foto)

Krijesa me trup peshku dhe nofull krokodili tremb Kinën (Foto)

Një krijesë misterioze është gjetur në Parkun e Liqenit të Baiyunit në Guangzhou të Kinës. Ai ka një trup si të peshkut dhe nofull si të krokodilit. Duket se krijesa është e aftë që të jetojë edhe jashtë ujit.

Kafsha e çuditshme ishte pikasur muaj më parë, duke shkaktuar panik tek qytetarët. Kjo bëri që autoritetet të ndalojnë notimin e tij në Parkun e Liqenit.  Krijesa misterioze u përshkrua nga roja e parkut si gjashtë metra e gjysmë e gjatë dhe me një kurriz  si të breshkës.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

“Isha punëtori i saj”, modeli shqiptar tregon si u dashurua me miliarderen kineze (FOTOT)

Rolando Lekaj është modeli shqiptar që jeton prej 8 vitesh në Kinë. Ai është i martuar me …