Shtëpia / Politika / Rama kunja opozitës: Ishin bërë njësh me minjtë në Lazarat

Rama kunja opozitës: Ishin bërë njësh me minjtë në Lazarat

Gjatë takimit me banorët e Përmetit. kryeministri Edi Rama nuk kurseu akuzat për opozitën.

Rama theksoi se sulmet e opozitës për korrupsionin janë të pavend në një kohë që bashkëpunonin me trafikantët e fshatit Lazarat.

“Po i këputëm të gjithë pemët e kalbura në xhunglën e një drejtësie që i ka marrë shpirtin shqiptarëve për 30 vjet.

Ne po luftojmë korrupsionin si askush më parë, thua se këta erdhën nga hëna dhe korrupsionin e sollëm ne. Ne e kemi luftuar fenomenin e kanabisit sikur erdhën nga hëna dhe jo sikur ishin bërë njësh me minjtë në Lazarat”, deklaroi kryeministri.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

Abuzimi me tenderat/ GJKKO merr vendim për Fatos Tushen, lë në burg për ish-kryebashkiakun

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ka lënë fuqi masën e sigurisë “arrest …