Shtëpia / Aktualitet / Zjarr i madh në aeroportin e Rinasit

Zjarr i madh në aeroportin e Rinasit

Një zjarr i madh ra pasditen e kësaj të shtune në një zonë shumë pranë Aeroportit ndërkombëtar të Rinasit.

Flakët u përhapën me shpejtësi, të ndihmuara edhe nga era e fortë, por i menjëhershëm ishte edhe reagimi i zjarrfikësve, që shkuan të shumtë në numër dhe ndihmuan në shuarjen e tyre brenda një kohe të shkurtër.

Vatra e zjarrit të rënë ishte shumë pranë aeroportit, e ndoshta mund të ishte kthyer në rrezik.

Gazeta Shqip

Shiko dhe këto

I jepet lamtumira çiftit shqiptar, djali i tyre qëndron pak metra më tutje në varreza…

Teuta dhe Shpëtim Pasho u përcollën të enjten për në banesën e fundit. Çifti i …