Shtëpia / Sport / Ançeloti trondit futbollin, ja pse më larguan nga Real Madrid

Ançeloti trondit futbollin, ja pse më larguan nga Real Madrid

Largimi i Karlo Ançelotit nga Real Madrid ishte një nga vendimet më të bujshme të Florentino Perez.

Të githë pyetën pse u largua Ancheloti pas suksesit me “Los Blancos”, por asnjëherë nuk morën përgjigje.

Italiani, tashmë trajneri i Napolit ka folur vetëm së fundmi për kohën e tij në Real Madrid. Në një intervistë për II Napolista, Ançeloti ka zbuluar se egoizmi i Bale kishte bërë që ai të debatonte me presidentin Florentino Perez.

Ish-trajneri i Real Madrid shpjegoi se ai debat, i cili kishte të bënte me egoizmin e Bale, ishte shkaku i largimit të tij nga Bernabeu.

“Ajo që më çmend mua është egoizmi. Kur një futbollist duhet ta pasojë topin dhe nuk e bën, kjo më çmend”, tha Ancelotti.

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …