Shtëpia / Sport / “Arena Kombëtare”, Rama tregon qilimin kuqezi që do ta mbulojë (FOTO)

“Arena Kombëtare”, Rama tregon qilimin kuqezi që do ta mbulojë (FOTO)

Ndërtimi i stadiumit “Arena Kombëtare” ka hyrë tashmë në hapat e fundit dhe “foleja” e kuqezinjve pritet të jetë gati për ndeshjen Shqipëri-Moldavi, që do të luhet më 11 qershor për “Europianin 2020”.

Për të treguar se sa kanë avancuar punimet në këtë impiant gjigand në zemrën e kryeqytetit, është kujdesur kryeministri Edi Rama, i cili ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, një foto që tregon sesi do të duket fasada e stadiumit. Sipas Ramës ajo do të mbulohet me qilimin kuqezi.

Shiko dhe këto

Interi bën goditjen e parë në merkato, trajneri Conte duket i kënaqur

Ashraf Hakimi është lojtari më i ri i Interit. Marokeni sot zbriti në Milano për …