Shtëpia / Politika / “Shqipëria e Madhe” tremb Rusinë: Edi Rama larg duart nga Kosova!

“Shqipëria e Madhe” tremb Rusinë: Edi Rama larg duart nga Kosova!

Media serbe “Kurir” ka publikuar sot një artikull ku shkruan se Rusia me presidentin serb Vladimir Putin në krye i ka bërë një dush të ftohtë shqiptarëve dhe në veçanti kryeministrit Edi Rama, të cilin e ka porositur t’i mbajë duart larg nga Kosova.

Sipas “Kurir” nga Moska zyrtare kanë ardhur mesazhe të qarta se Edi Rama duhet të arrojë krijimin e “Shqipërisë së Madhe”.

“Porosia e Edi Ramës se Kosova është Shqipëri, është ndërhyrje në territorin e Serbisë, por edhe rrezik i stabilitetit në Ballkan. Kjo është e pa papranueshme”, ka thënë Maria Zaharova nga Ministria e Jashtme ruse.

Zaharova gjithashtu ka thënë se deklarata e Ramës tregon qartë se ideja e tij për bashkimin Shqipëri-Kosovë nuk është një plan B, por plan A.

Shiko dhe këto

FOTO: “Ia derdh plumbin në gojë nëse Berisha tradhëton Amerikën…” Disa detaje nga historia e Berishës, Hajdarit dhe Kadaresë në SHBA në 1991

  Robert Papa ishte gazetar i njohur afër PD në vitet ’90. Në një rrëfim …